Колко често сменяме смартфони

Въпреки, че производителите на телефони така се постараха и осъвремениха моделите, че рядко се случва така, че някои да се увреди от невнимание, то добре е да знаем някои неща.

 

Летния сезон отмина, но това не е гаранция, че в по-хладното време не се мокрят телефони. Не една домакиня е изпирала в пералнята мобилното устройство, изхвърляла през терасата, тупайки дрехи или завивки. Случаите, когато неволно и поради разсеяност можем да увредим мобилния телефон са много, а как да процедираме в подобни ситуации, потърсихме някои съвети от самите специалисти по смартфони:

  1. Случай на намокряне на мобилния апарат – все повече се налага да отговорим на обаждане, докато сме навън и вали дъжд или сняг. И ако вече опасността от влизане в басейна или морето с мобилния телефон в джоба отмина, то в споменатите два варианта на намокряне и когато смартфона не е водоустойчив , трябва да потърсим намесата на специалист. За разлика от предшественика на смартфона, по старите мобилни апарати позволяваха лесно разглобяване и подсушаване, но като голям техен недостатък е и не добре уплътнените части. Това, за разлика от съвременните устройства, които освен стабилни калъфи имат и не промокаеми части. Други случай на намокряне на телефона са – изплъзване от ръкавицата и попадане в лова; изпускане в тоалетното казанче и т.н. Добре е при подобни ситуации и за успокоение да се направи профилактика.
  2. Случай на изпускане на мобилното устройство – малко вероятно е дори да става дума за най-скъпия и противоударен апарат да оцелее при падане от 7-я етаж. Въпреки това, ако случи и от смартфона, все още става нещо, добре е веднага да го занесете при техник. В случай, че мобилния апарат е в гаранция, най-добре се обърнете към сервиза по поддръжката му. Последното няма да помогне, евентуален ремонт да не струва нищо (т.к. се смята за умишлено действие или бездействие), но поне няма да ви упрекнат, че сте отворили апарата без тяхно знание.
  3. Колко често да сменям смартфона – след като изключим двата извънредни варианта, в които може трайно да повредите мобилното устройство и след като изключим постоянно навлизащите нови технологии, на които малко устояват, то добре е смартфона да се сменя поне веднъж на 2-3 години.